Jdi na obsah Jdi na menu

Blanenská desítka - koloběžky, in-line a běh

11. 9. 2016

Pestrou směsicí disciplín a velmi kvalitním obsazením běžců byla okořeněná letošní Blanenská desítka. Tým pořadatelů opět uspořádal kvalitní závod. Snad jediné, co se dalo vytknout byla nešťastně zvolená kategorie běžců na 1500m, kde své síly poměřovaly děti narozené v rozpětí roků 2004 - 2001. Velmi příjemné bylo zahlédnout na startu spoustu rodičů našich atletů - jen tak dál :-)

Běžecké závody se jen hemžily omladinou a i zde v početných startech bylo možné zahlédnout naše atlety:

Bruno Klimeš - 2.místo

Kryštof Kroupa - 2.místo

Lucka Kniesová - 2.místo, Emička Králova - 5.

Dušan Lát - 3.místo

Výše avizovanou míli si zde odběhla i Eliška Široká.

1. místo v koloběžkách - Hynek Škvařil, 4. místo jeho sestra Stela.

Aby toho nebylo málo, tak kolečkové brusle nazuli sourozenci Müllerovi.

Blanenská desítka je hlavně o hlavním závodě - běh mužů a žen na 10 km. Počet startujících toto jasně dokumentuje. Velmi potěšující je, že Stanislav Široký získal 6.místo v celkovém pořadí. Za 5. Petrem Konečným (nejvyšší atletickou ligou ostřileným atletem) zaostal jen o 22s.

Opět nechyběl ani Tomáš Večeřa, ktery se pro rehabilitaci zatím na závodech šetří - přesto jeho 11. místo by většina běžců brala všemi deseti.