Úspěchy z ledového oválu zahřály u srdce

21. 12. 2023

Naši atleti jsou všestranní nejen v rámci atletických disciplín, ale umí se ohánět i v jiných sportovních disciplínách. Zářným příkladem je Martinka Sedláčková, která se již nějaký ten pátek věnuje rychlobruslení.  V létě je to varianta s in-line bruslemi a v zimě zápolí na dlouhých ostrých nožích. Minulý víkend se společně se svými rodiči vypravila do polského Tomaszowa, kde je nejbližší krytá rychlobruslařská dráha. V pátek a sobotu 15. a 16. 12. 2023 závodila na tratích 500 metrů a 1.000 metrů a dosáhla krásných výsledků. V obou disciplínách obhájila bronz z minulých závodů a výrazně si zlepšila osobní rekordy. Na 500 metrů má hodnotu 53,17 sekund a na 1.000 metrů má hodnotu 1:52,57 sekund. Kdo z vás se prohání rychlostí více jak 30 km/h jen díky své fyzické síle, bez pomoci žádného stroje. Gratulujeme a držíme pěsti do dalších let.

Dne 10. 12. 2023 se také odehrál další díl Brněnského běžeckého poháru. Tentokrát se závodilo v Modřicích. Spousta nového sněhu zřejmě odradila velký počet závodníku, ale náš oddíl měl dva své zástupce. Patrika Buše a (kdo by to byl řekl) Martinku Sedláčkovou. Patrik v konkurenci osmi chlapců doběhl na 4. místě a Martinka  vybojovala 6. místo.  Oběma také patří gratulace a věříme, že se k nimi brzy připojí další atleti.